W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Musical „Piotruś Pan” miał swoją światową prapremierę 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go 200 000 widzów.
A oto co na temat „Piotrusia Pana” napisał w programie autor libretta, legendarny Jeremi Przybora: „Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury wielo-, a co najmniej dwupokoleniowej. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przeznaczenie takie charakteryzuje zresztą wszystkie mądre, nazwijmy to, baśnie: „Alicje w krainie czarów”, „Kubusia Puchatka”, „Mary Poppins”[… ] Co jednak sprawiło, że z tej wielkiej dziecięcej literatury właśnie „Piotruś Pan” urzekł mnie szczególnie?... Chyba jednak nie sprawiła tego jedynie mądrość i niezwykłość opowieści o Piotrusiu. O napisaniu tego musicalu przesądziło to, co różni dzieło Barrie’go od innych dzieł tego gatunku. A różni je tak silnie zarysowany wątek miłosny, […] w postaci tak wysublimowanej i subtelnej, że chciałoby się rzec – wyrafinowanej, gdyby nie chodziło tu o miłość najczystszą i najpiękniejszą, bo – macierzyńską.”
„Premiera „Piotrusia Pana” Jeremiego Przybory i Janusza Stokłosy przygotowana przez Janusza Józefowicza w warszawskiej Romie zelektryzowała artystów i publiczność. Widzowie i krytycy uznali ją już następnego dnia za wydarzenie sezonu. …” Jan Bończa – Szabłowski „Rzeczpospolita”, luty 2000r.
Dostępny i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy musical „Piotruś Pan” jest nośnikiem niesłychanej, pozytywnej energii. W aktualnej ofercie kulturalnej łatwo dostrzec duży deficyt spektakli kierowanych zarówno do bardzo młodego odbiorcy jak i do całej rodziny. Chcemy zapełnić tą lukę oferując widzom spektakl na najwyższym artystycznym poziomie, który jednocześnie będzie przystępny i mądry. Odbiorcą musicalu będzie cała rodzina, od wnuka po babcię.
Twórcy:
Libretto i teksty piosenek – JEREMI PRZYBORA Muzyka – JANUSZ STOKŁOSA Inscenizacja, choreografia i reżyseria – JANUSZ JÓZEFOWICZ
Scenografia – ANDRZEJ WORON Dźwięk – JAKUB NOWAKOWSKI Marcin Araźny Światło – SŁAWOMIR ZWIERZYŃSKI Wizualizacje – MATEUSZ BĘDZIŃSKI Przygotowanie materiałów muzycznych – JAROSŁAW REGULSKI Asystent reżysera i materiały filmowe – JAKUB JÓZEFOWICZ Asystent reżysera i choreografa – BARBARA DESKA Korepetycje wokalne – MARIOLA NAPIERALSKA Inspicjent i szef sceny – ARTUR CZAJKOWSKI Opieka nad dziećmi – KATARZYNA NOWATKIEWICZ
Obsada:
Wojciech Dmochowski - Pan Darling Anna Frankowska – Pani Darling Mateusz Jakubiec - Kapitan Hak Natasza Urbańska/Magdalena Dąbkowska/Katarzyna Granecka - Dorosła Wendy Amelia Szymczyk - Tygrysica z Lilią w Zębach Mariusz Czajka - Sznaps Radosław Maciński - Wódz Olbrzymia Panter Mniejsza Franciszek Płatek/Gustaw Michoń - Piotruś Pan Julia Kołodziejak/Marianna Kłos - Wendy Helena Kijewska?Agata Wesołowska - Jane Gabriel Ołtarzewski - Jaś Massimiliano Peralta/Tadeusz Michoń - Miś Waglowski Wiktor - Powtórka Waglowski Juliusz - Ciutek Szymon Tokarski - Trąbal Kajetan Kucharski/Karol Lipiński - Rybol Gustaw Michoń/Kajetan Kucharski/Adam Modrzewski- Szpic Haggy - Nana
Indianie/Piraci/Chór: Katarzyna Granecka Mariola Napieralska Magdalena Depczyk Artur Chamski Błażej Ciszek Jerzy Grzechnik Paweł Orłowski Jarosław Janikowski Andrzej Józefowicz Daniel Pustelnik Michał Rosiński Inga Gołębiowska Paulina Jaskółowska Aleksandra Kosińska Weronika Stańkowska Patrycja Nowak Pola Niemirska Iga Ryś Gabriela Ogonowska Małgorzata Kowal
Czas trwania spektaklu - około 140 minut z przerwą
Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 5 roku życia.
Uprzejmie prosimy o przybycie do teatru odpowiednio wcześniej. Spóźnieni Widzowie zostaną wpuszczeni na salę w dogodnym momencie spektaklu. Tak długo, jak będą dostępne miejsca brzegowe, Obsługa Widowni w takiej sytuacji nie gwarantuje miejsc z zakupionych biletów. Spóźniony Widz nie otrzymuje zwrotu pieniędzy za bilet, nie przysługuje Mu również jego wymiana.