W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

JANUSZ JÓZEFOWICZ

JANUSZ JÓZEFOWICZ

Choreograf, scenarzysta, aktor, reżyser
Twórca kilkudziesięciu spektakli musicalowych, operowych i teatralnych oraz widowisk telewizyjnych. Aktor teatralny i filmowy. Współautor takich teatralnych hitów jak ZŁE ZACHOWANIE, BREL, ZIMY ŻAL, BIG ZBIG SHOW, CRAZY FOR YOU.
Pracował w Berlinie, Nowym Yorku, Wiedniu, Tel-Awiwie, Moskwie i Dubaju.
Jest reżyserem, choreografem i współscenarzystą najdłużej granego (ponad 21 lat bez przerwy) musicalu - "Metro",  który był nominowany do nowojorskiej Tony Award.
Został uhonorowany Złotą Maską, prestiżową rosyjską nagrodą teatralną, dla najlepszego reżysera, a rosyjska wersja musicalu "Metro" otrzymała tę samą nagrodę, jako najlepszy musical 2000 roku.
Twórca polskich musicali: METRO, PIOTRUŚ PAN, NIEDZIELA NA GŁÓWNYM, ROMEO I JULIA, PANNA TUTLI PUTLI, POLITA - pierwszy na świecie musical 3D live. Specjalizuje się w tworzeniu widowisk multimedialnych i plenerowych m.in. opera CA IRA Rogera Watersa (Pink Floyd), "Czarownice z Eastwick" (Moskwa), Koncert z okazji 200-lecia Księstwa Warszawskiego, musical PROROK (Saint Petersburg).
Od 1992 roku jest dyrektorem artystycznym teatru Studio Buffo - pierwszej prywatnej sceny muzycznej w Polsce.