W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

LALKA


„Lalka”

Wg.Bolesława Prusa

 

 

REŻYSERIA

Tadeusz Łomnicki

SCENARIUSZ

Maciej Malinowski

MUZYKA

Olek Brzeziński

TEKSTY PIOSENEK

Rafał Dziwisz

 

                                                                                                                                  OBSADA

Daniel Malchar

Karolina Kazoń

Karol Kossakowski-PWST Kraków

Filip Jasik-PWST Kraków

 

 

Czas trwania: 75 min.

Cena biletu: 35 zł

Rezerwacja telefoniczna: 22 6254709, 22 3390771

Nota reżyserska:

Już niebawem na deskach teatrów zagości spektakl, w którym problematyka i fenomen powieści Bolesława Prusa ukazane zostaną poprzez wierne oryginałowi realistyczne obrazy,  przeplatane autorskimi piosenkami z żywą muzyką, które stanowią swoiste ogniwa łączące panoramiczny obraz dziewiętnastowiecznego społeczeństwa polskiego.

 

(Alternatywny wstęp: Spektakl pt. XYZ ukazuje problematykę i fenomen powieści Bolesława Prusa poprzez wierne oryginałowi realistyczne obrazy,  przeplatane autorskimi piosenkami z żywą muzyką, które stanowią swoiste ogniwa łączące panoramiczny obraz dziewiętnastowiecznego społeczeństwa polskiego.)

 

Znani bohaterowie „Lalki”, niezwykle realistyczni, a jednocześnie pełni tak potrzebnej współczesnemu widzowi świeżości, dzięki młodemu pokoleniu aktorów teatru Juliusza Słowackiego z Krakowa, nabierają tradycyjnych , a zarazem niezwykle prawdziwych współcześnie charakterów.

 

Wyjątkowa oprawa sceniczno – muzyczna spektaklu pozwala w przejrzysty i jednocześnie atrakcyjny sposób przybliżyć główne wątki najważniejszej powieści polskiego realizmu dojrzałego. Zmagania romantycznej wrażliwości z pozytywistycznym pragmatyzmem wtłoczone zostały w niemożliwe do przekroczenia granice społeczne. Wielka miłość została zderzona z realizmem epoki. Ostateczna i ponadczasowa konfrontacja człowieka marionetki z rzeczywistością uświadamia nam, kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce w historii dziejów…